Stalo tenisas

2016-03-26 Atnaujinta: 2022-11-08
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Stalo tenisas –  rakečių sporto šaka, žaidžiama su lengvais kamuoliukais ant specialaus stalo teniso stalo. Žaidimo tikslas – smūgiuoti kamuoliuką į varžovo stalo pusę taip, kad jis negalėtų jo atmušti. Ši sporto šaka:

  • tvirtina viso kūno raumenis, ypač rankų ir kojų;
  • mankština akių raumenis ir užkerta kelią akių ligoms;
  • treniruoja širdį;
  • didina smegenų aktyvumą, lavina reakciją ir greitį;
  • ugdo ryžtą, atkaklumą, savikontrolę, gerina nuotaiką;
  • padeda atsikratyti viršsvorio.

Istorija

  • Stalo tenisas atsirado 19 a. pabaigoje Didžiojoje Britanijoje. Pradžioje jį žaidė aukštesniojo visuomenės sluoksnio astovai. Kamuoliukai buvo gaminami iš kamščio, vėliau iš kaučiuko, kol atsirado celiulioidiniai.
  • 1926 m. Berlyne įkurta Tarptautinė stalo teniso federacija Nuo 1926 m. kas du metus rengiami pasaulio, nuo 1958 m. – Europos stalo teniso čempionatai. Nuo 1988 m. stalo tenisas įtrauktas į olimpines žaidynes. Daugiausia čempionų vardų yra iškovoję Japonijos, Kinijos, Vengrijos, Čekijos, Rumunijos, Švedijos, Prancūzijos, Lenkijos bei Vokietijos tenisininkai.
  • Lietuvoje stalo tenisas pradėtas žaisti 1922 m. Jį į Lietuvą „atvežė“ studentai, studijuojantys užsienyje bei užsienio atstovybių diplomatai. 1926 m. buvo įkurta Lietuvos stalo teniso asociacija. Nuo 1927 m. rengiami Lietuvos stalo teniso asmeniniai, nuo 1939 m. komandiniai čempionatai. Stalo tenisas buvo žaidžiamas Šiauliuose, Panevėžyje, Kybartuose, Prienuose ir kitur, bet tvirtai pirmavo Kauno sportininkai.

Kauno sporto mokykloje „Gaja“ stalo tenisas sportas pradėtas kultivuoti nuo 1963 m. tuometinėje Aukštojo sportinio meistriškumo mokykloje.

Stalo tenisą rekomenduojama pradėti lankyti 6-10 m. vaikams.

Treneriai ir užsiėmimų tvarkaraštis

Trenerės G. Matukaitytės-Klimienės treniruočių grafikas

Trenerio D. Petrausko treniruočių grafikas

Trenerio R. Stasiulio treniruočių grafikas

Trenerio G. Eibuko treniruočių grafikas

Trenerės R. Paškauskienės treniruočių grafikas

Trenerio R. Stankevičiaus treniruočių grafikas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content