Dviračių sportas

2016-03-26 Atnaujinta: 2021-05-20
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Dviračių sportas apima plento, kalnų dviračių ir treko sporto šakas. Tai viena mėgstamiausių sporto šakų visame pasaulyje. Dviračių sportas:

  • didina ištvermę, valią;
  • stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą;
  • lavina viso kūno, ypač kojų raumenis;
  • gerina medžiagų apykaitą, užkerta kelią viršsvoriui;
  • stiprina nervų sistemą, mažina stresą bei užkerta kelią depresijai.

Istorija

  • Dviratis buvo išrastas 1819 m., netrukus Europoje pradėtos rengti ir dviračių lenktynės, kurios ypač išpopuliarėjo 19 a. pabaigoje. Pirmosios varžybos mediniais dviračiais įvyko 1869 m. Prancūzijoje. Pasaulio čempionatai rengiami nuo 1895 m. (treko), 1927 (plento), 1950 m. (kroso), 1990 m. (kalnų), 1993 m. (BMX). Į olimpinių žaidynių programą įtrauktas 1896 m.
  • Dviračių sportas ypač populiarus Europos šalyse – Italijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose ir Šveicarijoje, taip pat JAV ir Australijoje.
  • Lietuvoje dviračių sportas pradėtas kultivuoti 1905-1912 m., 1923 m. buvo įsteigta Lietuvos dviratininkų sąjunga. Nuo 1953 buvo organizuojamos lenktynės „Aplink Tarybų Lietuvą“, nuo 1959 m. – daugiadienės lenktynės maršrutu Vilnius – Ryga – Talinas. Nuo 1957 m. kasmet buvo rengiamos vaikų ir paauglių varžybos, nuo 1965 m. – tarptautinės jaunimo Baltijos draugystės lenktynės Lenkijos ir Lietuvos keliais. 1976 m. Lietuvoje buvo apie 4400 sportininkų dviratininkų.

Kauno sporto mokykloje „Gaja“ dviračių sportas pradėtas kultivuoti apie 1964 m. tuometinėje Aukštojo sportinio meistriškumo mokykloje.

Dviračių sportą rekomenduojama pradėti lankyti 7-13 m. vaikams.

Treneriai ir užsiėmimų tvarkaraštis

Trenerio V. Bigos treniruočių grafikas (plento dviračiai)

Trenerio G. Volungevičiaus treniruočių grafikas (plento dviračiai)

Instruktorės E. Župerkaitės treniruočių grafikas (plento dviračiai)

Trenerio R. Kmieliausko treniruočių grafikas (plento dviračiai)

Trenerio Š. Pacevičiaus treniruočių grafikas (kalnų dviračiai)

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content