Regbis – kontaktinis sportinis žaidimas, kurio tikslas yra nunešti kamuolį į varžovų įskaitinį plotą arba įmušti į jų vartus. Žaidimo metu kamuolį galima spirti bet kuria kryptimi, bet perduoti rankomis tik atgal. Regbis turi futbolo, lengvosios atletikos ir imtynių elementų. Varžovui, turinčiam kamuolį galima trukdyti (sulaikyti rankomis, pargriauti). Ši sporto šaka:
- treniruoja viso kūno raumenis;
- lavina judrumą ir lankstumą;
- treniruoja širdį, stiprina kaulus;
- stiprina savivertę, ištvermę ir komandinio darbo įgūdžius;
- užkerta kelią viršsvoriui;
- padeda išlieti energiją ir atsikratyti streso.
Istorija
- Regbis pradėtas žaisti 1823 m. Anglijos miesto Rugby mokykloje. Iki 1890 m. regbio komandos atsirado ir Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir Australijoje, sportas sparčiai populiarėjo ir sutraukdavo minias žiūrovų. Regbis dabar itin populiarus Naujojoje Zeladijoje, Pietų Afrikos respublikoje, Australijoje, Argentinoje bei daugelyje Ramiojo vandenyno salų. Europoje regbis labiausiai mėgstamas Anglijoje, Airijoje ir Prancūzijoje, taip pat Gruzijoje bei Rumunijoje.
- 1934 m. įkurta Tarptautinė regbio mėgėjų federacija. Nuo 1883 m. rengiami neoficialūs pasaulio čempionatai, nuo 1963 m. kasmet – Europos čempionatai. Pirmasis oficialus pasaulio regbio čempionatas buvo surengtas 1987 m. 1900 m., 1904 m., 1920 m. ir 1924 m. regbis buvo olimpinių žaidynių programoje. Vėliau ši sporto šaka neteko olimpinio statuso, bet vėl buvo įtraukta į 2016 m. bei 2020 m. Olimpinę programą.
- Lietuvoje regbis pradėtas žaisti 1961 m. žymaus pedagogo ir trenerio Valerijaus Griešnovo iniciatyva. Lietuvos regbio čempionatai pradėti rengti 1963 m., o nuo 1964 m. – ir regbio taurės varžybos. Pirmame regbio gyvavimo dešimtmetyje dominavo Kauno komandos, kurias septintajame dešimtmetyje pradėjo vytis vilniečiai. Lietuvos regbio federacija buvo įsteigta 1966 m.
Kauno sporto mokykloje „Gaja“ regbis pradėtas kultivuoti 2020 m., kai ši sporto šaka buvo perkelta iš reorganizuotos Kauno sporto mokyklos „Tauras“.
Regbį rekomenduojama pradėti lankyti 7-10 m. vaikams.
Treneriai ir užsiėmimų tvarkaraštis
Trenerio A. Muliuolio treniruočių grafikas
Trenerio M. Eimanto treniruočių grafikas