Fechtavimas

2014-01-05 Atnaujinta: 2020-11-06
Fechtavimas

Sportinis fechtavimas – tai dviejų sportininkų kova šaltaisiais ginklais (kardais, rapyromis, špagomis), stengiantis dūriais paliesti vienam kitą, pačiam išvengiant dūrio. Fechtavimas – elegantiškas ir prestižiškas dvikovos sportas, paremtas tradicijomis atėjusiomis dar iš viduramžių. Tai saugi sporto šaka, nes varžovai dėvi specialią aprangą, kaukes ir pirštines. Ši sporto šaka:

  • didina jėgą bei ištvermę, stiprina viso kūno raumenis;
  • didina aerobinį pajėgumą, treniruoja širdį;
  • lavina judesių greitį ir tikslumą, ryžtingumą, lankstumą ir reakciją;
  • stiprina kūno koordinaciją, erdvės suvokimą;
  • lavina strateginį, analitinį mąstymą, savitvardą;
  • stiprina pasitikėjimą savimi, padeda sumažinti stresą.

Istorija

  • Manoma, kad fechtavimas atsirado viduramžiais Ispanijoje, vėliau Renesanso metu tobulintas Italijoje bei Prancūzijoje. Kaip sporto šaka fechtavimasis susiformavo 18 a viduryje Prancūzijoje. Tuomet pradėtos naudotis tinklinės kaukės, sukurti pirmieji dabartinių sportinių špagų bei rapyrų prototipai. Atskiros šalys pradėjo rengti vidines pirmenybes, vienodinti taisykles, apdovanoti pirmuosius čempionus.
  • Fechtavimas yra viena iš penkių sporto šakų, kurių atstovai dalyvavo visose šiuolaikinėse Olimpinėse žaidynėse nuo 1896 m. Moterys fechtuotojos olimpinėse žaidynėse pradėjo dalyvauti nuo 1924 m. 1913 m. buvo įkurta Tarptautinė fechtavimo federacija. Nuo 1921 rengiami pasaulio ir Europos čempionatai.
  • Lietuvoje fechtavimu pradėta užsiiminėti XX amžiaus pradžioje. Jo užuomazgos sietinos su karių fiziniu lavinimu, kai po Pirmojo pasaulinio karo reikėjo kurti savo kariuomenę. 1924 m. fechtavimas įtrauktas į karių rengimo programą. 1947 Kaune surengtos oficialios fechtavimovaržybos, kuriose dalyvavo 17 fechtuotojų. 1949 įvyko respublikinės fechtavimo pirmenybės. Lietuvos fechtavimo federacija įkurta 1959 m. 

Kauno sporto mokykloje „Gaja“ fechtavimas pradėtas kultivuoti 1963 m. tuometinėje „Aukštojo sportinio meistriškumo mokykloje“.

Fechtavimą rekomenduojama pradėti lankyti 8-12 m. vaikams.

Treneriai ir užsiėmimų tvarkaraštis

Trenerės R. Ažukienės treniruočių grafikas

Trenerės V. Ažukaitės treniruočių grafikas

Trenerio A. Radzevičiaus treniruočių grafikas

Trenerės R. Rimgailienės treniruočių grafikas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content