Šaudymas iš lanko

2016-03-26 Atnaujinta: 2021-01-21
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Šaudymas iš lanko – taiklumo ir susikaupimo reikalaujanti olimpinė sporto šaka. Tikslas – pataikyti strėles į tolimą taikinį. Ši sporto šaka:

  • stiprina nugaros raumenis, rankas ir pečius;
  • lavina dėmesį, judesių tikslumą ir koordinaciją;
  •  stiprina ištvermę, koncentraciją ir savitvardą;
  • padeda susikaupti ir didina psichologinį stabilumą;
  • moko įveikti stresines situacijas.

Istorija

  • Tai viena seniausių iki šiol praktikuojamų sporto šakų. Šaudymo iš lanko istorija yra glaudžiai susijusi su pačios žmonijos istorija. Manoma, kad lankas ir strėlė buvo pradėti naudoti dar akmens amžiuje. Kinijoje valdant Zhou dinastijai, 1027-256 m. pr. Kr., šaudymas iš lanko tapo ir sportu, buvo rengiami įvairūs turnyrai su muzika ir saliutais.
  • Pirmos žinomos lankininkų varžybos Europoje buvo surengtos 1583 m. Anglijos mieste Finsbury. Jose dalyvavo 3000 lankininkų. 17 a. atsiradus šaunamiesiems ginklams, lankas, kaip kovos priemonė buvo išstumtas ir naudojamas tik sportinių varžybų metu. Šiuolaikinė sportinio šaudymo iš lanko istorija prasidėjo 1900 metais, kai Olimpinėse Žaidynėse Paryžiuje buvo demonstruojamas parodomasis šaudymas iš lanko. 1904 metais šaudymas iš lanko oficialiai įtrauktas į Olimpinių Žaidynių programą. 1920 m. nuspręsta jį laikyti ne Olimpine sporto šaka, kol 1972 m. jis vėl buvo įtrauktas Į Olimpiados programą. Europos šalių čempionatas pirmą kartą įvyko 1968 m. Austrijoje. 1931 m. Lvove (Lenkijoje) įkurta Tarptautinė šaudymo iš lanko federacija. Tais pačiais metais Lvove organizuotas pirmasis pasaulio šaudymo iš lanko čempionatas.
  • Lietuvoje šia sporto šaka susidomėta 1959 m. Tais metais Šiauliuose prie Šiaulių pedagoginio instituto buvo įkurta šaudymo iš lanko sekcija. 1960 m. liepos mėnesį įkurtos sekcijos Vilniuje ir Kaune, įvyko pirmosios stipriausių lankininkų varžybos su mediniais lankais ir strėlėmis iš medžio. 1998 m. įkurta Lietuvos lankininkų federacija.

Šaudymą iš lanko rekomenduojama pradėti lankyti 10-13 m. vaikams.

Treneriai ir užsiėmimų tvarkaraštis

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content