Graikų-romėnų imtynės

2016-03-26 Atnaujinta: 2021-07-05
Graikų-romėnų imtynės

Graikų romėnų imtynės dar žinomos kaip klasikinės imtynės, kurių metu sportininkai imasi tol, kol taisyklių leidžiamais veiksmais (apvertimu, metimu, parbloškimu, paklupdymu, spaudimu, sukimu, užkabinimu) varžovas abiem mentėmis prispaudžiamas prie kilimo. Jeigu per nustatytą laiką nė vienam sportininkui nepavyksta to pasiekti, laimi tas imtynininkas, kuris surenka daugiau taškų už veiksmus. Graikų-romėnų imtynių taisyklės leidžia imti varžovą nuo galvos iki juosmens. Draudžiama griebti priešininką žemiau juosmens, kišti koją ar pakirsti koja, skausmingi veiksmai, smaugimas, griebimas už aprangos. Ši sporto šaka:

  • didina jėgą, ištvermę, raumenų masę;
  • stiprina koordinaciją, lavina lankstumą;
  • stiprina širdį;
  • lavina dėmesio koncentraciją, strateginį mastymą;
  • stiprina savivertę, savikontrolę ir ugdo ryžtingumą;
  • padeda kotroliuoti kūno svorį.

Istorija

  • Senovės Graikijoje ir Romoje imtynės buvo įtrauktos į vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų fizinio lavinimo sistemą, veikė specialiosios gimnazijos, kuriose profesionaliai mokytas imtynių. Tuo metu daugelis žymių filosofų, poetų, valstybės veikėjų ir karvedžių (Pitagoras, Platonas, Pindaras, Alkinadas ir kt.) kartu buvo ir garsūs imtynininkai – olimpinių žaidynių dalyviai ir nugalėtojai. Nuo 776 m. per. Kr. imtynės įtrauktos į olimpinių žaidynių programą.   
  • Imtynėmis kaip sporto šaka susiformavo XVIII a. Prancūzijoje, todėl jos dar vadinamos prancūziškomis imtynėmis.   Jos 1896 m. buvo įtrauktos į šiuolaikinių olimpinių žaidynių programą. Tarptautinė imtynių mėgėjų federacija buvo įkurta 1912 m. Pirmasis Europos  graikų – romėnų imtynių čempionatas įvyko 1898 m. , o pasaulio – 1904 m.
  • Lietuvoje nuo seniausių laikų buvo rengiamos tradicinės ristynės. Pirmosios graikų-romėnų imtynių varžybos įvyko 1923 m., pirmasis čemipnatas – 1924 m. 1927 – 1940 m. graikų romėnų imtynės buvo kultivuojamos kariuomenėje, policijoje, klajojamojo cirko trupėse.

Kauno sporto mokykloje „Gaja“ klasikinės imtynės pradėtos kultivuoti nuo 1963 m. tuometinėje Aukštojo sportinio meistriškumo mokykloje.

Graikų-romėnų imtynes rekomenduojama pradėti lankyti 6-12 m. vaikams.

Treneriai ir užsiėmimų tvarkaraštis

Trenerio S. Liaugmino treniruočių grafikas

Trenerio M.K. Sinkevičiaus treniruočių grafikas

Trenerio G. Bukausko treniruočių grafikas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content