Boksas

2014-01-05 Atnaujinta: 2020-11-04
boksas

Boksas – kovinio sporto šaka, kurioje du vienodos svorio kategorijos asmenys kovoja tik kumščiais. Nors boksas atrodo grubus sportas, jame ypač daug dėmesio skiriama sportininkų saugumui, siekiant apsaugoti nuo traumų. Ši sporto šaka:

 • didina raumenų masę, jėgą ir ištvermę;
 • lavina greitį, koordinaciją, lankstumą;
 • stiprina kaulus ir raiščius;
 • treniruoja širdį;
 • išjudina viso kūno raumenis, užkerta kelią viršsvoriui;
 • stiprina savivertę, ugdo savigynos įgūdžius;
 • padeda išlieti neigiamą energiją ir atsikratyti streso.

Istorija

 • Boksas yra viena seniausių kovinio sporto šakų, kurio pirmtakas – kumštynės. Boksas įėjo į senovės Graikijos Olimpinių žaidynių programą. Boksininkai tuomet kovodavo plaštakas apsivynioję odiniais raiščiais. Tais laikais kovos būdavo žiaurios. Neegzistavo svorio kategorijos, nebuvo laiko apribojimų, kovos tęsdavosi tol, kol vienas boksininkų nebepajėgdavo tęsti, todėl neretai baigdavosi mirtimi. 4 a. dėl brutualumo ši sporto šaka buvo uždrausta ir ilgą laiką egzistavo tik pogrindyje.
 • Boksas atgimė 16 a. Anglijoje, kur buvo pradėtos organizuoti kovos dėl piniginių prizų. Tuo metu atsirado dabartinis šios sporto šakos pavadinimas (boksas), pradėtos kurti kovos veiksmus ribojančios ir sportininkus apsaugančios taisyklės. 17 a. Anglijoje buvo surengtos pirmosios oficialios bokso rungtynės Naujaisiais laikais.
 • Dabartinį savo veidą boksas įgavo tik praėjusio amžiaus pradžioje. 1904 m. jis buvo įtrauktas į moderniųjų laikų Olimpines žaidynes. 1925 m. Švedijoje buvo surengtas pirmasis Europos bokso čempionatas. 1975 m. Kuboje – pirmasis pasaulio čempionatas. Boksas sparčiai populiarėjo, buvo tobulinamos taisyklės, sportinė įranga, sportininkai pradėti skirstyti į kategorijas pagal amžių bei svorį, buvo pradėti rengti užsiėmimai ir jaunesnio amžiaus sportininkams. Nuo 2012 m. į Olimpinių žaidynių programą įtraukas moterų boksas.
 • Bokso istorija Lietuvoje siekia apie šimtą metų. Jo pradininku laikomas legendinis lakūnas Steponas Darius – vienas iš šio sporto iniciatorių bei trenerių Lietuvoje, prisidėjęs 1923 m. organizuojant pirmąsias oficialias bokso varžybas, o 1925 m. Kaune pirmąjį Lietuvos bokso čempionatą. Per šimtmetį Lietuvos boksninkai 10 kartų laimėjo Europos čempionato aukso medalius, penkis kartus lipo ant Olimpinių žaidynių garbės pjedestalo. 2011 m. Lietuvoje vyko pirmasis Lietuvos moterų bokso čempionatas.

Kauno sporto mokykloje „Gaja“ boksas pradėtas kultivuoti 1963 m. tuometinėje „Aukštojo sportinio meistriškumo mokykloje“.

Kauno sporto mokykloje „Gaja“ boksas pradėtas kultivuoti 1963 m. tuometinėje „Aukštojo sportinio meistriškumo mokykloje“.

Boksą rekomenduojama pradėti lankyti 10-12 m. vaikams.

Treneriai ir užsiėmimų tvarkaraštis

Renkama nauja sportinio ugdymo grupė nuo 7 iki 13 metų (treneris Marius Palionis)
Treniruotės vyks Lietuvos sporto universiteto bokso salėje

Papildomos esamos sportinio ugdymo grupės:
– nuo 9 iki 13 metų adresu Baršausko g. 66B (treneris Alius Liudvinavičius)
– nuo 14 iki 17 metų adresu Baršausko g. 66B (treneris Anatolijus Marma) ir adresu Sandėlių g. 4C (treneris Raimundas Plūkas)

Atvirų durų dienos:

Boksas
Alius Liudvinavičius
(nuo 9 metų)
Darbo dienomis
(išskyrus trečiadienius)
15:00-16:30 (Baršausko g. 66B)
Boksas
Marius Palionis
(nuo 7 metų)
Darbo dienomis16:00-18:00 (LSU bokso salė, Perkūno al. 3)
Boksas
Raimundas Plūkas
(nuo 14 metų)
Darbo dienomis15:30-17:00 (Sandėlių g. 4C)

Vaizdo įrašai

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content