Gabrielė Matukaitytė-Klimienė: „Stalo teniso treniruotėse skatinu komandiškumą“

2022-09-07 Atnaujinta: 2022-09-07
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Artėjant rugsėjo 13 dieną Kauno sporto mokyklos organizuojamam renginiui „Olimpinė diena“, pristatome visas mokykloje išmėginti galimas sporto šakas ir kalbiname mokykloje dirbančius trenerius. Plačiau apie stalo tenisą mums sutiko papasakoti trejus metus mūsų mokykloje dirbanti, ne vieną Kauno miesto bei Lietuvos prizininką komandinėse rungtyse išugdžiusi mūsų trenerė Gabrielė Matukaitytė-Klimienė.

Kaip pamilote šį sportą? Kuo šis sportas yra įdomus šiuolaikiniam jaunimui?

Kaip ir dauguma sportuojančių vaikų buvau pakviesta išmėginti stalo teniso treniruotes dar mokykloje, kuomet trenerė pakvietė prisijungti ir išmėginti. Ši sporto šaka man labai patiko ir nuo pat pirmųjų treniruočių man gerai sekėsi. Treniruotėse visada būdavo gera aplinka, puikios sąlygos sportuoti ir man be galo patiko varžytis. Visos šios detalės mane labai užkabino sportuoti šį sportą.

Jaunimas šį sportą pamilsta todėl, jog šis žaidimas yra labai greitas ir rezultatai stalo tenise ateina sąlyginai greitai. Šis sportas yra individualus ir vaikams patinka būti atsakingiems tik už savo priimtus sprendimus. Stalo tenisas jaunimui galbūt patinka ir todėl, jog mokyklose, parkuose yra daug vietų pažaisti, o išmėginę šį sportą kelionėse ar laisvalaikio metu susidomi ir treniruotėmis bei nori save išmėginti varžybose bei įvairiuose turnyruose.

Kaip tavo akimis stalo teniso statusas kito jaunimo tarpe?

Stalo teniso treniruotėse anksčiau būdavo daugiau vaikų, dabar tėveliai mieliau renkasi krepšinio, futbolo ar plaukimo treniruotes. Tos sporto šakos, demonstruojančios geresnius rezultatus, susilaukia daugiau susidomėjimo.

Kokius fizinius aspektus labiausiai lavina stalo tenisas, kokias vertybes skiepijate auklėtiniams per treniruotes?

Reakcija, greitis, koordinacija. Šiuolaikinis stalo tenisas neapsieina ir be fizinės jėgos elementų, norint varžytis su geriausias tikrai prireikia daug universalumo.

Treniruotėse skatinu komandiškumą, nors tai ir yra individuali sporto šaka. Dauguma pratimų ir žaidimų treniruotėse yra atliekami porose, todėl kiekvienas turi stengtis ne tik dėl savęs, bet ir dėl savo partnerio. Pastangos, kovingumas bei pagalba vienas kitam yra labiausiai treniruotėse akcentuojamos vertybės.

Ar dažnai tenka vykti į tarptautinius turnyrus? Koks Lietuvos stalo tenisininkų lygis Europoje?

Kai sportavau tekdavo išvažiuoti dažniau. Kadangi esu jauna trenerė, tai tikrai tų turnyrų skaičius nėra labai didelis, bet šiemet tikrai stengiamės ir tikimės, jog pavyks mūsų sportininkams suteikti galimybių įgyti kuo įvairesnės patirties.

Lietuvos stalo tenisininkai Europoje yra vidutinio lygio ir kartais susidaro toks įspūdis, jog išlenda mažos valstybės kompleksas, kai atrodo, jog elitinį sportininką išugdyti yra labai sunku. Manau, jog viskas talentų ugdyme priklauso nuo trenerių, tikrai norisi, jog geresniems stalo tenisininkams būtų sudarytos sąlygos sportuoti ir kelis kartus per dieną. Tačiau labai svarbi yra ir tarptautinė patirtis, nes norint augti visada reikia žaisti su stipresniais oponentais.

Visi tėveliai su atžalomis, norintys artimiau pabendrauti su Gabriele, turės puikią progą tai padaryti rugsėjo 13 dieną Kauno SM „Gaja“ stadione nuo 17 valandos vyksiančiame renginyje.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti mūsų Facebook paskyroje.

Norėdami pasikonsultuoti dėl stalo teniso užsiėmimų laiko galite susisiekti šiais kontaktais:

Julija Valatkaitė +370 625 47305; julija.valatkaitė@smgaja.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content