Donatas Maciulevičius: „Beisbolas tampa visos šeimos sportu“

2022-09-08 Atnaujinta: 2022-09-08
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Artėjant rugsėjo 13 dieną Kauno sporto mokyklos organizuojamam renginiui „Olimpinė diena“, pristatome visas mokykloje išmėginti galimas sporto šakas ir kalbiname mokykloje dirbančius trenerius. Apie beisbolą mums plačiau pasakoja daugkartinis Lietuvos jaunimo rinktinių bei mūsų sporto mokyklą nuolat garsinantis treneris Donatas Maciulevičius.

Kada pradėjai domėtis beisbolu, kuo šis sportas tave užkabino?
Pradėjau domėtis nuo 11 metų, mėgdavau stebėti kaip žaisdavo vyresni vaikai kieme, o vėliau mane pasikvietė ir treneris į profesionalias beisbolo treniruotes. Labai geras jausmas buvo, kai sėkmingai atmuši tą pirmą kamuoliuką, reiktų kiekvienam ateiti, atmušti ir pajusti tą jausmą.
Šiemet Lietuvoje minimas Lietuvos beisbolo šimtmetis. Kaip įvertintum beisbolo populiarėjimą mūsų šalyje, ar daugiau jaunimo ryžtasi išmėginti šią vis dar egzotišką sporto šaką?
Lyginant praeities ir dabartines sąlygas, jos progresuoja lėtokai, norėtųsi spartesnio beisbolo aikštelių įdiegimo, nes inventorius tikrai geras ir naudojame modernias, šiuolaikiškas priemones vaikų treniruotėse. Sportuojančių vaikų skaičius taip pat auga bei šis sportas sulaukia vis daugiau pripažinimo. Auga ir amerikiečių dėmesys mūsų šalyje sportuojantiems beisbolininkams.
Esi treniravęs ne vieną Lietuvos beisbolo jaunimo rinktinę, ar manai, jog lietuvių jaunimo beisbolininkų lygis auga?
Tikrai taip, nes prieš 10 metų rungtyniaudami su elitinėmis Europos rinktinėmis negalėdavome rimčiau joms pasipriešinti, o dabar lietuviai meta iššūkį ir stipriausioms senojo žemyno rinktinėms.
Kokio amžiaus vaikus treniruoji? Kiek stipriai skiriasi visi techniniai beisbolo elementai?
Visuose sportuose itin svarbu sportuoti nuo kuo jaunesnio amžiaus, nes kūno judesių mechanika yra geriausiai įsisavinama jaunesniame amžiuje. Tačiau beisbole tikrai galima pradėti sportuoti vėlesniame amžiuje, labai svarbus ir trenerių palaikymas bei naujokų integravimas į procesą. Kartais labai malonu stebėti vėliau prisijungusių vaikų stebinančiai greitą progresą.
Kaip sekasi rasti bendrą kalbą su auklėtinių tėveliais, ar treniruotės vyksta visus metus?
Pastaruoju metu visų auklėtinių tėveliai labai palaiko, vis dažniau patys vyksta stebėti rungtynių ir beisbolas tampa šeimos sportu. Tėveliai namuose įsirengę mini beisbolo erdves bei jose praleidžia nemažą laisvalaikio dalį. Tėvams nekyla problemų dėl treniruočių lokacijos skirtingais metų laikais ir su visais palaikome puikius santykius ištisus metus!

Visi tėveliai su atžalomis, norintys artimiau pabendrauti su Donatu, turės puikią progą tai padaryti rugsėjo 13 dieną Kauno SM „Gaja“ stadione nuo 17 valandos vyksiančiame renginyje „Olimpinė diena“.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti mūsų Facebook paskyroje.

Norėdami pasikonsultuoti dėl beisbolo treniruočių laiko galite susisiekti šiais kontaktais:

Giedrius Narakas +370 685 85197; giedrius.narakas@smgaja.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content