Viktė Ažukaitė apgynė Lietuvos čempionės vardą!

2022-05-09 Atnaujinta: 2022-05-09
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Gegužės pirmą savaitgalį Vilniuje vyko vienos svarbiausių metų fechtavimo varžybų – Lietuvos fechtavimo suaugusiųjų čempionatas. Varžybose dalyvavo 80 sportininkų iš visos Lietuvos, kurie kovėsi asmeninėse ir komandinėse rungtyse bei rinko paskutiniuosius reitingo taškus prieš Europos ir pasaulio čempionatus.

Moterų asmenines varžybas laimėjo Kauno sporto mokyklos „Gaja“ fechtuotoja bei trenerė Viktė Ažukaitė (tren. R. Ažukienė). Pogrupyje nepatyrusi pralaimėjimų ir atkrintamosiose gavusi pirmąjį reitingo numerį, Viktė pateisino favoritės vardą. Finalinėje kovoje po itin įtemptos dvikovos nugalėjusi rezultatu 12:11, V. Ažukaitė džiaugėsi išsaugojusi Lietuvos čempionės titulą.

Vyrų špagos Lietuvos čempionu tapo vilnietis Alanas Rynkevičius Sidabro medalį laimėjo mūsiškis Arnas Salokas (tren. R. Rimgailienė). Pogrupiuose pralaimėjęs dvi kovas, Arnas atkrintamosiose atsitiesė bei sėkmingai nukeliavo iki finalo.

Moterų komandines varžybas laimėjoVilniaus komanda (Olivija Mašalo, Emilija Serapinaitė – Nakauskienė, Anastasija Pylinova). Pirmą varžybų reitingą turėjusi mūsų sporto mokyklos komanda (Viktė Ažukaitė, Agnė Švelnienė, Kamila Jonynaitė, Živilė Žilionė) užėmė antrą vietą. Bronzos medalius iškovojo taip pat vilnietės. Iš viso čempionate dalyvavo 9 komandos.

Vyrų komandinių varžybų nugalėtojais tapo Kauno sporto mokyklos „Gaja“ komanda (Rokas Jukna, Arnas Salokas, Dalius Strazdas, Gotfridas Krujalskis). Jie finalinėje kovoje priešininkus įveikė 45:34 rezultatus ir džiaugėsi aukso medaliais. Ant antrosios ir trečiosios vietų pakylos lipo vilniečiai. Iš viso dalyvavo 9-ios komandos.

Sveikiname sporto mokyklos atstovus, kurie puikiai pasirodė čempionate!