Tekvondo treneris A. Masys: „Olimpiadoje palaikysime Lenkijos sportininkę Patrycją Adamkiewicz“

2021-07-21 Atnaujinta: 2021-07-21
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Tekvondo yra  laikoma viena iš naujų olimpinių sporto šakų. Tai yra Pietų Korėjos kovos menų sporto šaka, išsiskirianti galingais, labai techniškais kojų smūgiais, o kojų smūgių technika atliekama per nugarą tiesiog užgniaužia kvapą.

Tokijuje matysime 131 iš stipriausių pasaulio tekvondo sportininkų iš 61 valstybės, įskaitant ir Pabėgėlių olimpinę komandą. Tikimasi, kad vyks liepos 24-27 dienomis vyksiantis olimpinis tekvondo turnyras bus fantastiškas ir nenuspėjamas. 

Tekvondo į olimpinių žaidynių programą įtraukta nuo 2000 metų. Pasak tekvondo trenerio Aurimo Masio, Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse beveik pusę medalių iškovojo Azijos sportininkai, tačiau ši tendencija smarkiai pasikeitė nuo 2012 m. Londono olimpinių žaidynių, kuomet medalius iškovoti pradėjo vis daugiau kitų šalių sportininkų. „Tekvondo populiarumas pasaulyje auga milžinišku greičiu, o kartu su juo – ir sportininkų meistriškumo lygis bei  žvėriška konkurencija,“ – teigia A. Masys. Trenerio nuomone, Tokijuje Azijos sportininkams rimtą konkurenciją turėtų sudaryti Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Amerikos sportininkai.

Olimpinėse žaidynėse stipriausi tekvondo sportininkai  kovos 8 olimpinėse svorio kategorijose: 4 vyrų sv. kat. – 58 kg, – 68 kg, – 80 kg, + 80 kg  ir  4 moterų sv. kat. -49 kg, – 57 kg, -67 kg, + 67 kg. Kova trunka 3 raundus po 2 minutes (tarp raundų 1 min. poilsio pertauka).

Tekvondo dvikovos nugalėtojas nustatomas pagal taškus, kurie surenkami už sėkmingus smūgius į pilvo ar galvos sritį. Pastarieji vertinami nuo 1 iki 5 taškų. Daugiausiai taškų galima pelnyti atliekant smūgį per nugarą į galvos sritį. Papildomas kėlinys pridedamas, jeigu varžovai surenka vienodą balų skaičių. Kovotojas pralaimėjęs vienam iš finalininkų gauna antrą galimybę kovoti dėl bronzos medalio.

Suteikti skaidrumo ir sąžiningumo vertinant kovą pasitelkiama elektroninė taškų skaičiavimo sistema. Atletas dėvi apsauginę smūgius fiksuojančią liemenę bei šalmą. Pasaulio tekvondo federacija ypatingai didelį dėmesį skiria sporto šakos skaidrumo ir teisingumo principams diegti – pirmą kartą Tokijo olimpinėse žaidynėse bus naudojama 4D vaizdo įrašų atkūrimo programa.

Treneris A. Masys Olimpiadoje rekomenduoja atkreipti dėmesį į Vengrijos atstovą Omar Salim (sv. kat. – 58  kg.,) kurio dėdė ir tėvas yra Vengrijos tekvondo legendos – abu yra tapę pasaulio čempionais. „Taip pat įdomu bus stebėti Bosnijos ir Hercegovinos jaunajį supertalentą Nedzad Husic (sv. kat.- 68 kg), šių metų Europos čempionato sidabro medalio laimėtoją, pasižymintį įspūdingomis kovomis,“ – mano A. Masys. „Įdomus yra ir Makedonijos  sportininks Dejan Georgievski (sv. kat. +80 kg), taip pat rekomenduotume atkreipti dėmesį į Korėjos ir Irano sportininkus, kurie atvyksta kovoti tik dėl aukščiausių pasiekimų.“

Kalbant apie moterų varžybas, svarbu paminėti Dramblio Kaulo Kranto kovotoją Ruth Gbagbi ( sv. kat. – 67 kg) – Rio Olimpiados bronzos medalio laimėtoją, taip pat Didžiosios Britanijos super žvaigždę Jade Jones  (sv. kat. – 57 kg), kuri sieks iškovoti jau trečiąjį olimpinį aukso medalį. „Vis dėlto mes šioje svorio kategorijoje palaikysime Lenkijos sportininkę Patrycja Adamkiewicz, nes mūsų sporto mokyklos auklėtinė Klaudija Tvaronavičiūtė buvo pakviesta dalyvauti Lenkijos tekvondo federacijos organizuojamoje mokomoje treniruočių stovykloje birželio 28 –  liepos 2 dienomis Varšuvoje bei padėjo šiai Lenkijos atstovei pasirengti Tokijo olimpinėms žaidynėms, todėl mes, žinoma, palaikysime ją,“ – teigia treneris A. Masys.

Pasak A. Masio, toks lenkų kvietimas labai  nudžiugino mūsų sportininkę, kuri taip pat turėjo galimybę varžytis Olimpinėje atrankoje bei pasiekė aukštų rezultatų, tad  kartu tai buvo puiki patirtis, išskirtinė galimybė iš taip arti matyti ir pažinti pasirengimo olimpinėms žaidynės proceso technines ir taktines subtilybes, kurių, tikimės, prireiks skinantis kelią į 2024 metų Olimpines žaidynes.

Šis tekstas – straipsnių ciklo „#ruošiantisOlimpiadai“ dalis

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content