Augustas Muliuolis: „Regbis įtraukia nuo pirmos treniruotės“

2022-09-03 Atnaujinta: 2022-09-03
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Artėjant rugsėjo 13 dieną Kauno sporto mokyklos organizuojamam renginiui „Olimpinė diena“, pristatysime visas mokykloje išmėginti galimas sporto šakas ir pakalbinsime mokykloje dirbančius trenerius. Pirmasis pašnekovas – niekada nenuilstantis, mokykloje sportuojančių vaikų bei tėvelių labai mylimas regbio treneris – Augustas Muliuolis.

Kaip pamilai šį sportą? Kada supratai, jog regbis yra viena didžiausių tavo meilių?

Nuo vaikystės mane labai stipriai traukė sportas, įdomūs buvo visi komandiniai žaidimai, tačiau išbandyti juos ten, kur aš augau, nebuvo galimybės.
Būdamas 14-os, o tai yra ganėtinai vėlai, turėjau galimybę išmėginti regbį. Jis įtraukė nuo pat pirmos treniruotės, supratau, jog tai – nepaprastas sportas. Azartas, noras tobulėti jau tuomet buvo labai didelis ir su kiekvienais metais tik augo. Kad regbis yra viena didžiausių mano meilių supratau greitai, tačiau be šios meilės, liko didelė meilė sportuoti ir domėtis visomis sporto šakomis.

Kokie dalykai dabar labiausiai patinka ir žavi tavo treniruojamus vaikus?

Kalbant bendrai, vaikams įmantrybių nereikia, surask didelį kalną, leisk nuo jo nusiridenti ir jiems tai bus didžiulė laimė. Tačiau, visi yra skirtingi, vieniems labai patinka žaisti regbį, antriems – būti draugų kompanijoje, tretiems – rūpintis sveikata, sportuoti. Kas labiausiai patinka vaikams negalėčiau išskirti, reiktų šį klausimą užduoti jiems ir, manau, kad atsakymai skirtųsi. Tačiau, mano manymu, vienas svarbiausių dalykų yra tinkama komandinė atmosfera. Daug dirbame, kad vaikai turėtų gerus atsiminimus su komanda, stiprėtų ryšys tarp jų, o tai lemia, jog vaikams patinka būti komandos dalimi visose situacijose.

Kiek laiko dirbi treneriu? Papasakok, kaip stengiesi išsiskirti iš kitų specialistų? Gal jau turi auklėtinių, kurių pasiekimais gali pasigirti?

Oficialiai treneriu dirbu 4 ar 5 metus, išsiskirti nesistengiu. Tiek asmeniniame, tiek darbiniame gyvenime, kurie labai dažnai susigretina, stengiuosi atlikti užduotis kuo įmanoma kokybiškiau, manau, tai ir yra sėkmės garantas. Didelių sportinių rezultatų mano auklėtiniai dar nepasiekė, turime kelis lyderius savo amžiaus grupėje Lietuvoje, prizines vietas Lietuvos čempionatuose. Regbis – komandinis sportas, užauginti komandą, kuri bus tarp lyderių, reikia laiko. Vis dėlto, pasiekimai, kuriais labiausiai didžiuojuosi nėra sportiniai, dažnai vaikams kartoju, kad pirmiausia – geras žmogus, tada – geras sportininkas. Daug labiau mane džiugina, kuomet vaikai elgiasi garbingai, rodo gerą pavyzdį, tobulėja visose srityse.

Regbis iš pirmo žvilgsnio yra labai vyriškas sportas, ar turite ir mergaičių grupes? Ar tėveliai gali būti ramūs ir nebijoti leisti vaikus į šį sportą?

Iš pirmo žvilgsnio daug kas atrodo klaidingai. Apie regbį taip pat sklinda daug stereotipų. Lietuvoje iki 16 metų mergaitės žaidžia kartu su berniukais. Kalbant apie jaunučių amžių, kuomet vaikai žaidžia ir kontaktinį, ir nekontaktinį regbį, mergaitės dažnai būna net pranašesnės už berniukus, jos greičiau supranta užduotį, mėgsta žaisti ne individualiai, o komandiškai, anksčiau bręsta. Praėjusį sezoną net turėjau atskirą mergaičių komandą, darydavome treniruotes atskirai, tačiau vėliau kelios mergaitės išėjo, teko grupę vėl sujungti su berniukais. Idėja sugrąžinti mergaičių treniruotes atskirai dar gyva, tačiau klausimas yra ar jos pačios jau to norėtų. Žinau, kad yra simpatijų tarp abiejų grupių, tai treniruotės yra ir viena iš progų susitikti ir pabendrauti.
Ar tėveliai gali būti ramūs? Gali, bet čia jų pasirinkimas, jei kyla klausimų dėl treniruočių proceso, saugumo ar panašiai, visuomet yra galimybė ateiti ir stebėti treniruotes, o jau vėliau nuspręsti jaustis ramiai ar ne. Kai blogas oras, visuomet sakau – į treniruotes eina tie, kas nebijo susirgti. Žinoma, tai adresuota tėvams, vaikams blogo oro nebūna, tėvai įvertina situaciją, kiekvienas savo vaiką pažįsta geriausiai, jei jaučiasi užtikrintai – išleidžia į treniruotę. Ir šiuo atveju lygiai tas pats, jei tėvai leidžia sportuoti, reiškia, kad treneriu pasitiki, jaučiasi saugiai, o jei pasitikėjimo trūksta, reikia ateiti, domėtis, suprasti, jog regbyje puoselėjamos labai gražios vertybės, viena iš jų pagarba – pagarba sau, draugams, varžovams ir visiems aplinkui. Didžiajame regbyje yra 15 skirtingų pozicijų ir kiekviena pozicija reikalauja skirtingo kūno sudėjimo, skirtingų fizinių ypatybių. Visi regbyje yra vienodai svarbūs, vienodai gerbiami – tuo regbis ir gražus.

Visi tėveliai su atžalomis, norintys artimiau pabendrauti su Augustu, turės puikią progą tai padaryti rugsėjo 13 dieną Kauno SM „Gaja“ stadione nuo 17 valandos vyksiančiame renginyje.
Daugiau informacijos apie renginį galite rasti mūsų Facebook paskyroje.
Norėdami pasikonsultuoti dėl regbio užsiėmimų laiko galite susisiekti šiais kontaktais:
Giedrius Narakas +370 685 85197; giedrius.narakas@smgaja.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content