Jaunieji „Gaja“ fechtuotojai triumfavo Rudens taurėje

2021-11-15 Atnaujinta: 2021-11-15
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Lapkričio 6 d. Šiauliuose vyko vienas didžiausių Lietuvos vaikų ir jaunučių fechtavimo turnyras – „Arimex Taurė Ruduo 2021“. Varžybose dalyvavo net 93 jaunieji sportininkai iš visos Lietuvos, kurie kovėsi 3-iose amžiaus grupėse – U11, U13 ir U15.

Kauno sporto mokyklos „Gaja“ fechtuotojai pasirodė puikiai – U11 mergaičių, U13 mergaičių, U15 vaikinų ir U15 merginų grupėse nukovė visas prizines vietas!

U11 mergaičių grupėje virė aistros. Pasibaigus pogrupiams buvo sunku nuspėti būsimą varžybų nugalėtoją, nes visos sportininkės patyrė bent po vieną pralaimėjimą. Nugalėtoja tapo Smiltija Serbenaitė, finale 10:6 įveikusi Emą Stankevičiūtę. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo sesės – Smiltė ir Urtė Osipauskaitės.

U13 mergaičių amžiaus grupėje Beatričė Žilionytė ir Vestina Vegytė pogrupyje surinko po tiek pat taškų, tad burtų keliu pirmąjį varžybų reitingą gavo Beatričė Žilionytė. Atkrintamosiose nesunkiai įveikusi varžoves, B. Žilionytė finale įveikė treniruočių draugę V. Vegytę 15:5 ir džiaugėsi nugalėtojos taure bei pirmąja vieta. Vestina Vegytė pogrupyje patyrusi dvi pergales ir du pralaimėjimus, atkrintamosiose parodė sportininkės charakterį. Įveikusi aukštesnį reitingą turinčias sportininkes, tik finale nusileido varžybų nugalėtojai ir pasipuošė sidabro medaliu. Bronzos medalius ir trečiąsias vietas laimėjo Neida Maziliauskaitė ir Patricija Vitonė.

U15 vaikinų špagos visas prizines vietas laimėjo Kauno sporto mokyklos „Gaja“ vaikinai. Nugalėtoju tapo Rytis Rauktys. Pogrupyje pralaimėjęs vieną kovą, atkrintamosiose vieną po kito, įveikė visus priešininkus ir džiaugėsi aukso medaliu. Sidabrą laimėjo Mantas Kriaučiūnas, atkrintamosiose kovas pradėjęs ketvirtuoju reitingo numeriu. Bronzos medalius laimėjo Ignas Radzevičius ir Benas Šimkevičius, kurie pogrupiuose neturėjo sau lygių, bet atkrintamosiose dėl patekimo į finalą turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

U15 merginų nugalėtoja tapo Urtė Kasparavičiūtė. Pogrupyje laimėjusi visas kovas, Urtė atkrintamosiose vos nesuklupo ties pirmuoju barjeru. Priešininkę nugalėjusi rezultatu 15:14, vėlesnes kovas įveikė didesniu skirtumu. Aukso medalį ant kaklo pasikabino finale įveikusi varžovę 15:10. Sidabro medalį pelnė Beatričė Žilionytė, pogrupyje laimėjusi 2 kovas iš 4, atkrintamosiose kovas pradėjusi vos 14 numeriu. Tačiau kovingas charakteris fechtuotojai padėjo nukeliauti iki pat finalo ir užimti antrą vietą. Trečiąsias vietas bei bronzos medalius laimėjo Neida Maziliauskaitė ir vilnietė Polina Griščenko.

Sveikiname visus Kauno sporto mokyklos „Gaja“ fechtuotojus bei jų trenerius su saldžiomis pergalėmis!