Tado Dementavičiaus komanda Europos jaunių orientavimosi čempionate pelnė bronzą

2021-08-23 Atnaujinta: 2021-08-23
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Rugpjūčio 19-22 d. Vilniuje vyko Europos jaunių (iki 18 metų) ir jaunučių (iki 16 metų) orientavimosi sporto čempionatas, kuriame varžėsi 29 valstybių atstovai. Lietuvai čempionate atstovavo 16 sportininkų, tarp jų 5 Kauno sporto mokyklos „Gaja” auklėtiniai: Tadas Dementavičius, Kasparas Murėnas, Aistė Dementavičiūtė, Ugnė Skučaitė ir Neda Davidavičiūtė.

Pirmąja varžybų dieną ilgos trasos distancijoje geriausiai iš lietuvaičių pasirodė mūsų sporto mokyklos auklėtinis Tadas Dementavičius (tren. A. Bartkevičienė), užėmęs 4 vietą. Nuo čempiono suomio Aarni Ronkainen Tadas atsiliko 2 minutes 40 sekundžių, o iki medalio pritrūko vos 59 sekundžių.

Antrąją čempionato dieną estafečių trasoje Lietuvos jaunių vaikinų komanda, kurioje Tadas Dementavičius, Adomas Časas ir Andojas Lapinskas, po įtemptos kovos pelnė bronzos medalį. Pirmu etapu bėgęs Tadas Dementavičius estafetę perdavė būdamas lyderio pozicijoje, tačiau kituose etapuose buvo padaryta keletas klaidų, dėl ko komanda nukrito iki trečios pozicijos. Europos čempionais šioje rungtyje tapo norvegai, o vicečempionais – čekų komanda.

Sekmadienį sportininkai varžėsi paskutinėje sprinto distancijos rungtyje Vilniaus senamiestyje. Čia gražų rezultatą pademonstravo Kasparas Murėnas, kuris jaunučių sprinto rungtyje užėmė 6 vietą. Nuo pirmos pozicijos lietuvį skyrė 35 sekundės. Šioje rungtyje greičiausias buvo čekas, sidabras atiteko danui, bronza džiaugėsi dar vienas čekas.

Dėkojame mūsų sporto mokyklos bei kitiems Lietuvos sportininkams už puikius rezultatus, taip pat ačiū „Gaja“ trenerei Aušrai Bartkevičienei bei kitiems rinktinės sportininkus paruošusiems treneriams!