Mūsų fechtavimosi sporto atstovės žibėjo tarptautiniuose turnyruose

2023-01-17 Atnaujinta: 2023-01-17
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Pirmosios tarptautinės fechtavimo varžybos naujais 2023 m. pasižymėjo puikiais rezultatais.

Kamila Jonynaitė iškovojo sidabro medalį kadetų Pasaulio taurės etape „Coupe du Danube 2023“ Bratislavoje. Pogrupyje lietuvė įveikė 5 varžoves iš 6. Atkrintamosiose gavusi 37 reitingo numerį iš karto pateko tarp geriausiųjų 128. Kovoje dėl patekimo į 64 nugalėjo estę A. Proosvali 15:14. Tarp geriausiųjų 32 pateko nepalikusi jokių šansų čekei V. Landgrafovai 15:2. Į šešioliktuką Kamila prasibrovė įveikusi 5-ą varžybų reitingą turėjusią vokietę E. Steffens 9:8, o į aštuntuką – 15:8 nugalėjusi amerikietę S. Jakel. Kova dėl pusfinalių buvo itin atkakli, bet lietuvei 10:9 pavyko palaužti amerikietę E. Zigalo. Sidabro medalį Kamila laimėjo įveikusi amerikietę T. Nguyen 15:11 ir dėl pirmos vietos pralaimėjusi 15:7 Amerikos atstovei S. Gu. Iš viso varžybose dalyvavo 266 fechtuotojos iš viso Pasaulio.

Tuo pat metu, Roitlingene (Vokietija) vyko suaugusiųjų „Allstar“ taurės varžybos, kuriose kovėsi trys Lietuvos atstovės. Geriausiai sekėsi Viktei Ažukaitei, kuri pogrupyje laimėjo 5 kovas iš 6, gavo 13 varžybų reitingo numerį ir iš karto pateko į geriausiųjų 64. Kovoje dėl 32 nugalėjo vokietę F. Hohlbein 15:13, o dėl 16-uko įveikė šveicarę I. Burkhard 15:11. Patekti į aštuntfinalį nepavyko pralaimėjus italei G. Traditi 15:12. Galutinėje įskaitoje Viktė Ažukaitė užėmė 13 vietą tarp 112 sportininkių. Kitos dvi lietuvės – Monika Narbutaitė ir Milda Kikaitė, pogrupiuose laimėjo po vieną dvikovą ir nepateko į atkrintamųjų etapą.

(Info: Fechtavimas.lt)