Beatričė Žilionytė tarptautiniame turnyre iškovojo bronzą

2021-12-10 Atnaujinta: 2021-12-10
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Gruodžio pirmąjį savaitgalį jaunieji Lietuvos fechtavimo talentai dalyvavo jaunių taurės etape Danijoje ir tarptautiniame vaikų turnyre Lenkijoje „Gwiazdka ze szpada“.

Tarptautiniame vaikų turnyre Lenkijoje fantastiškai pasirodė Beatričė Žilionytė (tren. V. Ažukaitė). Vienintelė Lietuvos atstovė U11 amžiaus grupėje pogrupyje įveikė visas varžoves. Atkrintamosiose praleidus pirmąjį ratą, toliau kovėsi su Lenkijos sportininkėmis. Antrąjame atkrintamųjų rate Beatričė nesunkiai, rezultatu 8:1, įveikė Z. Chojnacka. Patekti į šešioliktuką pavyko dramatiškoje kovoje 8:7  įveikus A. Kowalik. Prasibrauti į pusfinalius leido pergalė 8:5 prieš A. Holobotowska. Tokiu pat rezultatu 8:5 B. Žilionytė turėjo pripažinti varžybų nugalėtojos M. Budnik pranašumą. Galutinėje įskaitoje užimta 3-a vieta ir iškovotas bronzos medalis tarp 55 fechtuotojų.

U13 berniukų grupėje vos per plauką nuo medalio buvo Rytis Rauktys (tren. A. Radzevičius). Rytis galutinėje įskaitoje užėmė 5 vietą tarp 40 sportininkų. U13 mergaičių grupėje geriausiai sekėsi Patricijai Vitonei (tren. V. Ažukaitė),  kuri galutinėje įskaitoje užėmė 15-ą vietą tarp 50 fechtuotojų.

Jaunių taurės etape Danijoje tarp 7 Lietuvos atstovų dalyvavo 4 Kauno sporto mokyklos „Gaja“ trenerės R. Ažukienės auklėtiniai. Geriausiai sekėsi Matui Medišauskui, kuris užėmė 21 vietą tarp 131 dalyvių. Mindaugas Sipavičius užėmė 45 vietą. Merginų špagoje Monika Narbutaitė užėmė 35, o Kamila Jonynaitė – 59 vietą. Komandinėse merginų varžybose Lietuvos komanda (Monika Narbutaitė, Kamila Jonynaitė ,Anastasija Pylinova, Karina Prokopovič) užėmė 5 vietą tarp 16 komandų. Vaikinų komandinėse varžybose Lietuvos komanda (Matas Medišauskas, Mindaugas Sipavičius, Daniel Sosna) užėmė 11 vietą tarp 25 komandų.

Sveikiname sportininkus ir jų trenerius! Linkime dar geresnių startų ateityje!