Arnas Salokas Norvegijos suaugusiųjų fechtavimo taurėje iškovojo bronzą

2021-10-04 Atnaujinta: 2021-10-04
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Spalio 2-3 d. Osle vyko Norvegijos suaugusiųjų fechtavimo taurė, kurioje susikovė fechtuotojai iš 10-ies šalių. Lietuvai šiose varžybose atstovavo penki sportininkai, keturi iš jų – Arnas Salokas, Rokas Jukna, Viktė Ažukaitė ir Monika Narbutaitė – Kauno sporto mokyklos „Gaja“ fechtuotojai.

Vyrų špagos grupėje Arnas Salokas (tren. R. Rimgailienė), pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 6, atkrintamosiose gavo 17 reitingo numerį. Nesunkiai 15:5 įveikęs norvegą C.H. Walle dėl patekimo į 32, o vėliau kitą norvegą T. Straumoy 15:12, lietuvis pateko į geriausiųjų 16-uką, kur jo laukė tituluotas Danijos fechtuotojas bei pirmas varžybų reitingas F. Von der Osten. Po labai įtemptos kovos A. Salokas, rezultatu 9:8 išplėšė pergalę. Kova dėl medalio taip pat buvo labai atkakli. Lietuvis įveikė varžovą iš Suomijos A. Heinamaa vos vienu tašku – 15:14. Patekti į finalą nepavyko pralaimėjus švedui C. Kelly 15:9. Galutinėje įskaitoje iškovota trečioji vieta ir bronzos medalis tarp 51 dalyvių. Kitas mūsų sportininkas Rokas Jukna (tren. R. Rimgailienė) šiose varžybose užėmė 34 vietą.

Moterų špagos rungtyje tik per plauką nuo medalio liko Viktė Ažukaitė (tren. R. Ažukienė). Pogrupyje nugalėjusi visas 5 varžoves Viktė gavo pirmą varžybų reitingo numerį ir iš karto pateko į geriausiųjų 16-uką. Kovoje dėl patekimo į 8-uką lietuvė įveikė norvegę P. Albertson 15:8. Tačiau patekti į pusfinalį nepavyko, V. Ažukaitė 15:12 turėjo pripažinti suomės A. Salminen pranašumą. Galutinėje įskaitoje užimta 5 vieta tarp 25 dalyvių. Dar viena „Gaja“ sportininkė Monika Narbutaitė (tren. R. Ažukienė)  galutinėje įskaitoje užėmė 20 vietą.

Sveikiname visus šiose varžybose dalyvavusius mokyklos fechtuotojus, o ypač Arną Saloką ir jo trenerę Rasą Rimgailienę!

Parengta pagal Lietuvos fechtavimo federacijos informaciją.