Šaudymo iš lanko treneris I. Morkeliūnas: „Tikimės, jog bus pagerintas olimpinis rekordas“

2021-07-18 Atnaujinta: 2021-07-18
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Šaudymas iš lanko Olimpinių žaidynių programoje pirmą kartą buvo atsiradęs jau labai seniai. Tai viena seniausių olimpinių sporto šakų, o simboliškai šios rungties varžybos šiemet Tokijuje prasidės pentadienį, liepos 23 dieną, pirmąją Olimpinių žaidynių dieną.

Šaudymas Olimpiadoje vyks iš 70 metrų atstumo, leidžiant strėles į 122 cm dydžio taikinį, kurio viduryje esantis apskritimas (12,2 cm) yra vertas 10-ties taškų, kiti atitinkamai 9, 8, 7 taškų ir t.t. Iš viso sportininkas maksimaliai gali pelnyti 720 taškų. Iš pradžių į Japoniją susirinkę sportininkai šaudys kvalifikacinėse varžybose, po kurių bus surikiuoti į sąrašą, pagal kurį pateks į atkrintamąsias varžybas. Mokyklos šaudymo iš lanko treneris Ignas Morkeliūnas teigia, kad kaip ir kitose sporto šakose, Olimpinės žaidynės yra aukščiausio sportinio meistriškumo varžybos, kurias tikrai verta stebėti.

Mokyklos šaudymo iš lanko treneris Ignas Morkeliūnas teigia, kad nors Olimpinės žaidynės yra aukščiausio sportinio meistriškumo varžybos, kurias tikrai verta stebėti, pačią šaudymo iš lanko kvalifikaciją stebėti būna gana nuobodu, nes ji netransliuojama, o matomi tik pataikyti taškai, kurie sistemoje atnaujinami kas maždaug 10 minučių. „Finalinės (atkrintamosios) dvikovos žymiai įdomesnės, tačiau joms prasidėjus šaudo 32 poros dalyvių, todėl visų sužiūrėti fiziškai neįmanoma, kiekvieno atskirai irgi nerodo, tik rezultatus keičia kas maždaug 5 minutes. Bet štai prasidėjus pusfinalio kovoms, tuomet jau kiekvienas susitikimas bus transliuojamas „Youtube“ platformoje, dalyviai šaudys po vieną šūvį ir viskas puikiai matysis, tad bus labai įdomu stebėti,“ – patikina treneris.

I. Morkeliūno nuomone, didžiausia kova dėl titulų vyks tarp Nyderlandų, Pietų Korėjos ir Jungtinių Amerikos valstijų sportininkų. „Tikimės, jog bus pagerintas olimpinis rekordas, kuris šiai dienai vyrų tarpe yra 700 taškų, o moterų – 673 taškai iš 720 galimų.“ Tokią viltį leidžia turėti jau šiuo metu užfiksuoti geresni rezultatai, gerinant pasaulio rekordus: amerikietis Brady Ellison kelis kartus jau yra pataikęs daugiau (šiuo metu pasaulio rekordas yra 702 taškai), o tas pats ir moterų tarpe – su 692 taškais pasaulio rekordas priklauso Pietų Korėjos atstovei Kang Chae Young.

Beje, nors visų akys visada krypsta į sportininkus, verta pažymėti, kad Tokijuje taip pat dalyvaus ir keturi teisėjai iš Lietuvos, tarp kurių – ir šaudymo iš lanko atstovė, daugkartinė Lietuvos čempionė Ringa Baltrušaitė. Ši tarptautinės klasės teisėja pateko tarp 14 laimingųjų arbitrų, pakviestų dirbti Olimnpinėse žaidynėse.

Šis tekstas – straipsnių ciklo „#ruošiantisOlimpiadai“ dalis

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content