„Gaja“ fechtuotojai iškovojo 5 iš 6 aukso medalių vaikų ir jaunučių čempionate

2021-05-18 Atnaujinta: 2021-05-18
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Gegužės 15 d. Šiauliuose jauniausi Lietuvos fechtuotojai kovėsi vaikų ir jaunučių čempionate, kuriame puikius rezultatus pademonstravo ir daugiausiai čempionų titulų pelnė mūsų sporto mokyklos jaunieji fechtuotojai.

Vienuolikmečių mergaičių čempione tapo mūsų sporto mokyklos auklėtinė Beatričė Žilionytė (tren. V. Ažukaitė), finale laimėjusi prieš komandos draugę rezultatu 8:6. Sidabro medalį laimėjo Vestina Vegytė (tren. V. Ažukaitė). Šio amžiaus berniukų grupėje vilčių priešininkams nepaliko mūsiškis Algirdas Palčinskas (tren. V. Ažukaitė). Pogrupyje laimėjęs prieš visus varžovus, jis atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki finalo, o kovoje dėl čempiono vardo, priešininką įveikė 8:1. Jauniausioje U11 amžiaus kategorijoje vaikai pogrupiuose kovojo iki 4, o atkrintamosiose iki 8 dūrių. Šioje amžiaus grupėje naudojamos lengvesnės ir trumpesnės špagos.

U13 kategorijoje fechtuojamasi su įprastomis špagomis, pogrupiuose vaikai kovėsi iki 5 dūrių, o atkrintamosiose iki 12. Šioje kategorijoje čempione tapo vienuolikmetė Beatričė Žilionytė, finale nugalėjusi priešininkę 11:6. Sidabro medalį ir antrąją vietą laimėjo komandos draugė Patricija Vitonė (tren. V. Ažukaitė), kuri be pralaimėjimų keliavo iki pat finalo. Trečiąją vietą ir bronzos medalį laimėjo Milda Stojanaitė (tren. A. Radzevičius). Vaikinų trylikamečių grupėje nenugalimas buvo Rytis Rauktys (tren. A. Radzevičius). Jis pogrupyje laimėjo visas kovas, o atkrintamosiose, taip pat nepaliko šansų priešininkams.

U15 amžiaus kategorijoje fechtuotojai naudoja įprastas špagas, pogrupiuose kovoja iki 5, o atkrintamosiose iki 15 dūrių. Šioje grupėje auksą iškovojo vilnietė. Kauno sporto mokyklos „Gaja“ atstovė Vesta Česnovaitė (tren. R. Ažukienė) laimėjo sidabro medalį, o Liepa Osipauskaitė (tren. R. Ažukienė) pelnė bronzą. Vaikinų penkiolikamečių grupėje čempionu tapo Benas Šimkevičius (tren. A. Radzevičius). Antrąja vieta ir sidabro medaliu džiaugėsi komandos draugas Rytis Rauktys (tren. A. Radzevičius). Bronzos medalį laimėjo Ignas Radzevičius (tren. V. Ažukaitė).

Sveikiname vaikus ir jų trenerius su puikiais rezultatais! Šaunuoliai – čempionate nušlavėte beveik visa auksą!