Mokyklos jaunieji šachmatininkai sužibėjo pasaulyje!

2021-04-15 Atnaujinta: 2021-04-15
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Pasaulio jaunimo šachmatų organizacija (Worldwide Junior Chess) pandemijos metu pradėjo organizuoti įvairių amžiaus grupių komandines šachmatų varžybas. Jose dalyvauja daugiau nei 200 komandų ir daugiau nei 2500 žaidėjų iš viso pasaulio.
Dvylikmečių amžiaus grupėje varžėsi 94 komandos, suskirstytos į 9 grupes pagal pajėgumą. Po kiekvieno kas 2 savaites vykusio varžybų etapo grupės dvi komandos nugalėtojos kilo į stipresnę grupę ir dvi silpniausios leidosi į žemesnę. Lietuvos U12 komanda rudenį pradėjo varžybas silpniausioje grupėje ir kiekviename etape kilo į  aukštesnę grupę, kol galiausiai kovo mėnesį jau buvo A stipriausioje grupėje. Kovo 24 dieną lietuvaičiai dėl nugalėtojų titulo susikovė su komandomis iš Airijos, Latvijos, Vokietijos, Rusijos, Anglijos, Norvegijos ir Peru. Po įtemptos kovos mūsų komanda tapo čempione, aplenkusi ant prizininkų pakylos Airiją bei Latviją. Šiose varžybose puikiai pasirodė 2 Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtiniai.  Gustas Morkūnas (tren. L.Šolys) surinko 18 taškų, Giedrius Vaičiūnas (tren. D.Vaznonis) pelnė 14. Praėjus dviem savaitėms Lietuvos komandą balandžio 7 d. turėjo dar vieną progą apginti nugalėtojų vardą ir varžėsi su komandomis iš Rusijos, Latvijos, Airijos,Vokietijos, Norvegijos ir Paragvajaus. Po įnirtingos kovos lietuviai vėl lipo ant aukščiausios pakylos, palikdami už savęs komandas iš Rusijos bei Latvijos.

Šaunuoliai Gustas, Giedrius ir kiti lietuvių komandos nariai! Sveikiname!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content