Europos jaunimo bokso čempionatas

2020-11-24 Atnaujinta: 2020-11-24
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Lapkričio 14-22 d. Juodkalnijos mieste Budvoje vyko Europos jaunimo bokso čempionatas, kuriame kovojo 113 boksininkų ir 66 boksininkės iš 22-iejų valstybių: Albanijos, Armėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Izraelio, Kosovo, Latvijos, Lietuvos, Moldovos, Juodkalnijos, Šiaurės Makedonijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Serbijos, Slovėnijos, Ispanijos, Švedijos ir Ukrainos. Vaikinai ir merginos medalius išsidalijo 10-yje svorio kategorijų.

Lietuvai Europos čempionate atstovavo 6 vaikinai ir 3 merginos, iš jų 4 Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtiniai: Nedas Gudomskas, Gelmius Adomkevičius, Nojus Ivanauskas (visų treneris V. Bičiulaitis)  ir Gabrielius Savickas (tren. V. Sinkevičius).

Šiame čempionate lietuviams pavyko iškovoti vieną bronzos medalį. Jį pelnė tauragiškė Mantė Butkutė (69 kg).

Mūsų sporto mokyklos atstovai liko per žingsnį nuo medalių.

Nedas Gudomskas (64 kg)  čempionatą pradėjo pergale – vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 laimėjo prieš Albanijos atstovą. Tačiau ketvirtfinalyje jis 0:5 turėjo pripažinti čeko pranašumą. Nedas Gudomskas užėmė 5 vietą tarp 17 dalyvių. Jo varžovas nukeliavo iki finalo ir laimėjo sidabrą.

2019 m. Europos jaunimo čempionato prizininkui  Gabrieliui Savickui (81 kg) nepavyko pakartoti praėjusių metų sėkmės. Tarp 10 dalyvių jis užėmė taip pat 5 vietą. Ketvirtfinalyje G. Savickas taškais 0:5 pralaimėjo Ukrainos čempionui. Ukrainietis laimėjo bronzą.

Nepalankiai burtai susiklostė Gelmiui Adomkevičiui. Svorio kategorijos iki 91 kg pirmame etape Lietuvos čempionas 4:1 įveikė Bosnijos ir Hercegovinos atstovą. Tačiau ketvirtfinalyje G. Adomkevičiui 0:5 teko pripažinti būsimo Europos čempiono ukrainiečio pranašumą.

Sunkiausioje svorio kategorijoje virš 91 kg Nojus Ivanauskas burtų dėka pateko į ketvirtfinalį. Antrame raunde lietuvis turėjo pripažinti ukrainiečio Vasilijaus Tkačiuko pranašumą ir užėmė 5 vietą tarp 9 dalyvių. Jo varžovas pateko į finalą ir tapo Europos vicečempionu.

Lietuvos rinktinė komandinėje rikiuotėje užėmė 12 vietą.