Šachmatai keliasi į internetą

2020-07-02 Atnaujinta: 2020-07-02
Kauno sporto mokykla „GAJA“
Tomas Laurušas. Nuotr. Lietuvos šachmatų federacijos

Koronaviruso pandemija paskatino šachmatų varžybas keltis į interneto erdvę. Anksčiau šachmatų žaidimas internete buvo labiau pramoga. Dabar jame vyksta aukšto lygio varžybos, varžosi geriausi pasaulio žaidėjai. Labai sėkmingai varžybose internete dalyvauja ir mūsų mokyklos auklėtinis  daugkartinis Lietuvos čempionas Tomas Laurušas (tren. L. Šolys). Balandžio 4 d.  vykusiame Lietuvos žaibo šachmatų internetu čempionate jis tapo čempionu. Tomas taip pat itin sėkmingai startuoja internetinėje platformoje chess.com, kur kiekvieną antradienį varžosi tik tituluoti šachmatininkai. Viename iš tokių turnyrų Tomas Laurušas iškovojo 2 vietą, taip pat yra nugalėjęs tituluotus pasaulinio lygio šachmatininkus Piotrą Svidlerį (Rusija) bei antrą pasaulyje pagal reitingą Fabiano Caruana (JAV). Manoma, kad šachmatai internete sparčiai plėtosis, jau dabar kuriami planai surengti šachmatų olimpiadą internete.

Lietuvoje jau rengiami ir įprasti šachmatų turnyrai. Šiuo metu vyksta tarptautinis turnyras Panevėžyje, kuriame dalyvauja grupė mūsų mokyklos šachmatininkų. Liepos 4-5 d.  vyks Lietuvos greitųjų šachmatų čempionatas. Liepos 6-12 d. –  turnyras Estijoje. Pastarajame Tomas Laurušas ketina siekti iki tarptautinio didmeistrio vardo trūkstamo vieno normatyvo. Linkime jam sėkmės!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content