Austėja Kalvaitytė džiugina rezultatais Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate

2019-10-10 Atnaujinta: 2019-10-10

Spalio 3-6 d. Vokietijoje vyko Europos jaunimo ir jaunių orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas bei finalinis Pasaulio taurės etapas. Varžybose dalyvavo ir sporto  mokyklos “Gaja” auklėtinė Austėja Kalvaitytė (treneris Devis Žilovas).

Pirmąją varžybų dieną geriausiai iš lietuvių pasirodžiusi Austėja merginų jaunimo grupėje užėmė 8-ą vietą. Kaunietė 4 min. 21 sek. atsiliko nuo čempione tapusios danės Nikoline Splittorff (49:47). Sidabro medalį iškovojo portugalė Marisa Costa, o bronzos – čekė Vilma Kralova.

Ilgojoje trasoje Austėjai nepasisekė – pradūrė padangą net keliose vietose ir varžybų metu gedimo pašalinti nepavyko. Estafetėse Lietuvos merginos Austėja Kalvaitytė, Justė Umbrasaitė ir Aušrinė Žvirblytė užėmė 6-ą vietą. Iki medalio pritrūko 6 minučių.

Paskutinę dieną vykusiose sprinto varžybose Austėja iškovojo aukštą 4-ą vietą merginų jaunimo grupėje. Pirmąją vietą laimėjo stipriausiai čempionate pasirodžiusi Nikoline Splittorff (Danija). Antra buvo Lucie Rudkiewicz (Prancūzija), o trečia suomė Saara YliHietanen. Iki medalio Austėjai pritrūko 29 sekundžių.

Sveikiname Austėją Kalvaitytę su stabiliu pasirodymu paskutinėse tarptautinėse jaunimo varžybose. Kitais metais sportininkės lauks jau elito grupės konkurentės.