Tadas Dementavičius – per žingsnį nuo medalio Europos čempionate

2019-07-01 Atnaujinta: 2020-06-12

Tik 3 sekundės skyrė trenerės Aušros Bartkevičienės auklėtinį Tadą Dementavičių nuo dar vieno medalio Europos jaunių ir jaunučių orientavimosi sporto čempionate.

Vaikinų iki 16 metų grupėje Tadas finišavo ketvirtas ir tik 3 sekundes nusileido šveicarui Pascaliui Schaereriui bei rusui Stepanui Aleksandrovui, kurie pasidalino antrąją vietą. Nugalėjo Konstantinas Kunckelis iš Vokietijos, 2,5 kilometro su 13 kontrolinių punktų trasą įveikęs per 8 min. 57 sek. ir lietuvį aplenkęs 12 sekundžių.

Kitiems lietuviams sekėsi prasčiau. Andojas Lapinskas užėmė 55-ą (+1:33), Adomas Časas – 64-ą (+1:47), o Tautvydas Rimkus – 95-ą vietą (+3:28).

Jaunių grupėje krekenavietis Rokas Barauskas, nuo nugalėtojo lenko
Stanislawo Kurzypo atsilikęs 35 sekundes, su dar dviem sportininkais pasidalino 11-ą vietą. Kaunietis Andrius Čereška finišavo 41-oje (+1:11)

Merginų iki 16 metų grupėje aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė Ugnė Skučaitė, finišavusi 42-oje pozicijoje. Benedikta Deveikytė užėmė 67-ą (+2:49), o Aistė Dementavičiūtė – 68-ą vietą (+2:51).

Merginų iki 18 metų grupėje užtikrintai nugalėjo Malin Agervig Kristiansson iš Danijos, 2,7 kilometro su 15 kontrolinių punktų trasoje sugaišusi 11 min. 12 sek. Ugnė Liegutė užėmė 34-ą vietą (+2:10).

Kitais metais Europos jaunių, jaunučių čempionatas vyks Vengrijoje, o 2021 metais stipriausi Europos jaunieji orientacininkai varžysis Vilniuje.