Nojui Kalvaičiui – Pasaulio jaunimo čempionato bronza

2016-10-17 Atnaujinta: 2020-06-15

Vasarą Portugalijoje įvyko Pasaulio jaunimo orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas.

Vaikinų grupėje vidutinės trasos varžybose puikiai pasirodė trenerio Devio Žilovo auklėtinis Nojus Kalvaitis, iškovojęs bronzos medalį. Kaunietis 13,9 kilometro su 17 kontrolinių punktų įveikė per 41 min. ir tik 17 sek. atsiliko nuo čempionu tapusio prancūzo Samson Deriaz (40:43). Sidabro medalis atiteko suomiui Sauli Pietikainen (+0:03).

Kitas mokyklos auklėtinis Aidas Žigilėjus užėmė 24 vietą (+8:07). Vaikinų jaunimo grupėje startavo 47 dalyviai.

Nojus Kalvaitis: „Medalį norėjau laimėti, bet negaliu sakyti, kad tikėjausi jį iškovoti. Tik pasvajodavau. Trasoje sekėsi gerai, stipriai myniau į kalnus, palaikiau gerą greitį. Trasoje padariau nedidelę klaidą, kai pražiopsojau pasukti į vieną keliuką, bet greitai susiorientavau ir pasirinkau kitą variantą.“

jwoc-2016-nojus-iii-vieta

Ilgos trasos varžybose bronzos medalį merginų grupėje iškovojo vilnietė Viktorija Michnovič.

Taip pat bronzinius apdovanojimus Lietuvos merginų jaunimo komanda – Viktorija Michnovič, Patricija Babrauskaitė ir Eglė Rubaževičiūtė iškovojo ir estafečių varžybose.