Kauno sporto mokyklos „Gaja“ dviratininkų startai ir pergalės įpusėjus sezonui

2016-07-12 Atnaujinta: 2020-06-15

Įpusėjus dviračių sporto sezono varžyboms, mokyklos sportininkai turi kuo pasidžiaugti. Nors neturėjo lėšų pasiruošti sezonui ir dalyvauti stovyklose išvykose, trenerių ir sportininkų pasiaukojimo ir atsidavimo treniruotėse dėka, sėkmingai startavo respublikinėse įvairaus masto varžybose.

2016 metų sezoną pradėjo MTB dviratininkai. Balandžio 9 d. Vilniuje vykusiose Lietuvos moksleivių sporto asociacijos dviračių sporto MTB pirmenybėse jaunojo trenerio Šarūno Pacevičiaus auklėtinis Ignas Kertenis tarp berniukų, gim. 2004 metais iškovojo trečiąją vietą, nors pačiam Ignui tik devyneri. Edgaras Žvėgžda  jaunučių tarpe iškovojo antrą vietą,  Ignas Nechvedavičius jaunių tarpe – liko ketvirtas.

Pergalėmis sezoną pradėjo jaunieji dviratininkai plente. Pavasario pirmenybių, kurios vyko Vilkijoje balandžio 23 d., nugalėtojais tapo trenerio Viktoro Bigos auklėtiniai Ramutė Šiugždinytė (27 km.)  ir Lukas Šuvalskis (37 km.). Rokas Kmieliauskas  (73 km.) užėmė 4 vietą.

Ramutė Šiugždinytė nugalėjo ir kitoje rungtyje (10 km.), kuri vyko gegužės 7 dieną plente Kaunas – Šakiai. Toje pat rungtyje (10 km.) Lukas Šuvalskis iškovojo antrąją vietą.

Lietuvos MTB maratono čempionate (2016 05 15, Druskininkai) nugalėjo du trenerio Gintauto Volungevičiaus auklėtiniai: Eimantas Gudiškis  tapo čempionu vyrų grupėje, o Aristidas Kelmelis  nugalėjo jaunių grupėje, Mantas Januškevičius iškovojo trečiąją vietą.  Moterų tarpe antrą vietą laimėjo buvusi panevėžietė, šiuo metu

studijuojanti Kaune ir sportuojanti pas trenerį Šarūną Pacevičių –  Silvija Latožaitė, kuri atstovavo ir Lietuvos rinktinę  MTB  Europos moterų čempionate Latvijoje ir užėmė 12 vietą tarp 30 dalyvių.

Neturėdami sąlygų treniruotis treke, sporto mokyklos dviratininkai išdrįsta pasipriešinti sportininkams, kurie treniruojasi treke nuolat. Tai puikiai įrodo rezultatai. Lietuvos treko čempionate, kuris vyko birželio 1-2 dienomis Panevėžyje, kerino rungtyje jaunių grupėje Danielė Butkutė ir Julius Kalpokas užėmė trečiąsias vietas (treneris Viktoras Biga).

Be medalių neliko jaunieji Kauno dviratininkai ir Lietuvos jaunučių porinių lenktynių čempionate, vykusiame birželio 10-11 dienomis Šilalės rajone, Kvėdarnoje. Aristidas Kelmelis poroje su vilniečiu Algirdu Butkevičiumi nugalėjo jaunučių grupėje 20 km. rungtyje.  Kartu vyko ir tarptautinės lenktynės  Ramūno Navardausko taurė – 2016. Puikiai lenktynėse pasirodė Aristido  sesutė Armilė Kelmelytė tarp mažiausiųjų mergaičių (2004-2005m.g) užėmusi antrąją vietą. Grupinėse lenktynėse 5 km. vėl pasižymėjo Ramutė Šiugždinytė, į priekį praleidusi tik viešnią iš Belgijos Gloria Van Mechelen. Ramutė, kartu su sesute Ieva užėmė ketvirtą vietą ir porinėse 15 km. lenktynėse jaunučių tarpe. Kauniečiai pasižymėjo ir grupinėse lenktynėse: Lukas Šuvalskis užėmė trečiąją vietą berniukų tarpe  važiuojant 21 km., o Rokas Kmieliauskas – jaunučių tarpe,  važiuojant 45 km.

Lietuvos jaunučių sporto žaidynėse, kurios vyko Utenoje, birželio 20-21 dienomis, mokyklos auklėtinis Aristidas Kelmelis plento individualiose 15 km. lenktynėse laikui buvo nepralenkiamas ir tapo žaidynių nugalėtoju. 4 vietą užėmė trenerio Viktoro Bigos treniruojamas Rokas Kmieliauskas. Tik sekundės lėmė kitai  jo auklėtinei Ramutei Šiugždinytei – 10 km. individualiosiose lenktynėse ji  liko ketvirta.

5 nuotrauka LJ PLENTO cempion. 2 vieta Mantas Janu6kevicius
Lietuvos jaunių plento čempionate 2 vieta Mantas Januškevičius

Lietuvos dviračių plento čempionate (2016 06 25, Ignalina) jaunių amžiaus grupėje, sėkmė lydėjo Mantą Januškevičių, kuris užėmė antrą vietą grupinėse 120 km. lenktynėse. Aukštą 6 vietą  jaunių grupėje užėmė Danielė Butkutė (treneris V.Biga).

6 nuotrauka ljnc cempionas aristidas kelmelis
Lietuvos jaunučių čempionas Aristidas Kelmelis

Lietuvos dviračių sporto vaikų ir jaunučių čempionate, vykusiame liepos 1-2 dienomis Alytaus raj. Dauguose ant aukščiausios apdovanojimo pakylos stovėjo Kauno sporto mokyklos “Gaja“ dviratininkai: tarp berniukų geriausiai sekėsi Lukui Šuvalskiui (treneris Viktoras Biga) – grupinėse 40 km. lenktynėse jis  stovėjo ant aukščiausios pakylos, o asmeninėse lenktynėse 10,3 km. laikui į priekį praleido klaipėdietį Roką Dirmantą. Jaunučių grupinėse lenktynėse (56,8 km.) nepralenkiamas buvo kitas trenerio V. Bigos auklėtinis Rokas Kmieliauskas. Asmeninėse lenktynėse 15,5 km. laikui nugalėjo įvairių varžybų nugalėtojas ir prizininkas trenerio G.Volungevičiaus auklėtinis Aristidas Kelmelis. Nesėkmė neleido būti tarp prizininkių  Ramutei Šiugždinytei- ji prasidūrė padangą, o pakartotinai pravažiavo be konkurencijos, parodydama trečią laiką.

Sveikiname jaunuosius dviratininkus ir jų trenerius su pergalėmis

Džiugu, kad net trys  trenerio Viktoro Bigos auklėtiniai: Ramutė Šiugždinytė, Karolis Galeckis ir Lukas Šuvalskis yra įtraukti į 2017 metų Europos Jaunimo olimpinio festivalio kandidatų sąrašą. Sėkmės ir atkaklumo siekiant pergalių!