
Žolės riedulys – komandinis žaidimas, kuris žaidžiamas ant žolės su lazda ir kamuoliuku tarp dviejų komandų. Kiekvienoje komandoje yra po 10 aikštės žaidėjų ir po 1 vartininką. Žaidimo tikslas – įmušti kuo daugiau įvarčių į varžovo vartus ir praleisti kuo mažiau įvarčių į savuosius. Ši sporto šaka:
- stiprina viso kūno raumenis, ypač kojų;
- teniruoja širdį;
- lavina koordinaciją, ištvermę ir reakciją;
- stiprina komadinio darbo įgūdžius;
- padeda atsikratyti viršsvorio;
- padeda išlieti energiją ir atsikratyti streso.
Istorija
- Manoma, jog panašus į žolės riedulš žaidimas buvo žaidžiamas dar Senovės Egipte 4000 m. pr. Kr., o Etiopijoje 1000 m. pr. Kr. Vėliau šį žaidimą pamėgo ir senovės graikai be romėnai. Dar prieš Kristupo Kolumbo kelionę į Naująjį pasaulį ten žolės riedulį žaidė actekai.
- Šiuolaikinis žolės riedulys susiformavo 18 a. viduryje Anglijos mokyklose, o oficialia šios sporto šakos įteisinimo data laikomi 1861 m., kai Londone buvo įkurtas pirmasis žolės riedulio klubas pasaulyje. Žolės riedulys į olimpinę programą įtrauktas nuo 1908 m.
- Lietuvoje pirmą kartą su žolės rieduliu Kauno studentus 1954 m. supažindino krepšinio ir rankinio treneris Valerijus Grešnovas. Jo iniciatyva Kaune buvo suburta pirmoji vyrų žolės riedulio komanda.
Kauno sporto mokykloje „Gaja“ žolės riedulys pradėtas kultivuoti 2020 m., kai ši sporto šaka buvo perkelta iš reorganizuotos Kauno sporto mokyklos „Tauras“.
Žolės riedulį rekomenduojama pradėti lankyti 6-10 m. vaikams.