Badmintonas

2014-01-05 Atnaujinta: 2021-09-06
Badmintonas

Badmintonas – sportinis žaidimas, kurį žaidžia 2 arba 4 žaidėjai rakete per tinklą smūgiuodami plunksninuką. Ši sporto šaka:

  • lavina koordinaciją, reakciją, greitį, ištvermę, šoklumą;
  • treniruoja viso kūno raumenis, ypač stiprina viršutinę kūno dalį ir kojas;
  • treniruoja akių raumenis, užkerta kelią akių ligoms;
  • lavina motoriką, dėmesio koncentraciją, intuiciją, stabilumą;
  • treniruoja širdį;
  • užkerta kelią viršsvoriui.

Istorija

  • Badmintonas – vienas seniausių žaidimų. Dar prieš 600 metų japonai medinėmis raketėmis mušinėjo kamuoliuką, pagamintą iš plunksnų ir vyšnios. Į prisirpusios vyšnios uogą įbesdavo 5-6 plunksnas ir išdžiovindavo saulėje. Šis žaidimas vadinosi „Ojbane“, o išvertus iš japonų kalbos tai reiškia „skraidanti plunksna“. Panašiai buvo žaidžiamas ir Indijoje bei Malaizijoje.
  • Šiuolaikinio badmintono pradžia – 1872 m. Tais metais iš Indijos į nedidelį Anglijos miestelį Badmintoną grįžęs Anglijos hercogas Bofortas parsivežė rakečių bei kamuoliukų su plunksnomis. Buvo sugalvotos žaidimo taisyklės ir jis pavadintas miestelio vardu. 1893 m. Anglijoje buvo įkurta pirmoji pasaulyje badmintono asociacija, o 1934 m. Londone – tarptautinė badmintono federacija. Olimpine sporto šaka badmintonas tapo 1992 m.
  • Lietuvoje badmintonas pradėtas žaisti po 1957 m. Tais metais Maskvoje vyko pasaulinis jaunimo ir studentų festivalis. Festivalio programoje buvo ir lig tol neregėta sporto šaka – badmintonas, kurį virtuoziškai žaidė į festivalį atvykę kinai. 1962 m. buvo įkurta Lietuvos badmintono federacija, pradėti rengti šalies čempionatai. 1992 m. Lietuva buvo priimta į Tarptautinę badmintono federaciją. Lietuviai pradėjo dalyvauti beveik visose oficialiose pasaulio ir Europos varžybose.

Kauno sporto mokykloje „Gaja“ badmintonas pradėtas kultivuoti 2001-2005 m. tuometinėje „Jaunalietuvių sporto organizacijoje“.

Badmintoną rekomenduojama pradėti lankyti 7-10 m. vaikams.

Treneriai ir užsiėmimų tvarkaraštis

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content