Direktoriaus Ž. Galimovo kreipimasis į mokyklos bendruomenę

2021-01-31 Atnaujinta: 2021-02-22
Kauno sporto mokykla „GAJA“

Mieli mokyklos bendruomenės nariai – treneriai, sportininkai ir jų tėveliai,

šiandien baigiasi antroji mano kaip direktoriaus darbo savaitė mūsų sporto mokykloje. Atvykau čia dirbti mums visiems sunkiu metu, kai ir Kaunas, ir Lietuva, ir visas pasaulis kaunasi su koronaviruso pandemija. Tikrai nepaprasta pradėti darbus ir įsivažiuoti tokiomis sąlygomis, tačiau tai nereiškia, kad galime trypčioti vietoje ir tik dejuoti, kaip sunku.

Savo kaip mokyklos vadovo darbą matau labai paprastai – visi mano ir administracijos darbuotojų veiksmai turi būti nukreipti į tai, kad vaikams būtų suteiktas kokybiškas sportinis ugdymas. Tą praėjusią savaitę per susitikimus pasakiau ir treneriams, kurie iš tiesų stengiasi, kad jūsų vaikams mūsų mokykloje būtų kuo geriau. Pažadu, kad mokykloje stengsimės sukurti kuo palankesnes sąlygas treneriams dirbti, vaikams sportuoti ir siekti rezultatų, o tėvams džiaugtis, kad jų atžalos gauna tinkamą sportinį ugdymą.

Taip pat pažadu kaip įmanoma didesnį bendravimą ir bendradarbiavimą, įsiklausymą ir skaidrumą, kad kiltų kuo mažiau klausimų ir būtų kuo daugiau atsakymų. Ir šis pirmasis toks mano kreipimasis į jus yra dalis to bendruomenės stiprinimo.

Deja, bet Vyriausybei pratęsus karantiną dar mėnesiui ir nesušvelninus paskelbtų ribojimų, jauniausi mūsų bendruomenės nariai – pradinio rengimo grupių sportininkai – vasario mėnesį vis dar negalės sugrįžti į treniruočių procesą įprastu kontaktiniu būdu. Beveik visiems pradinio rengimo grupių sportininkams ugdymas bus ir toliau vykdomas tik nuotoliniu būdu, išskyrus visas stalo teniso pradinio rengimo grupes ir šaudymo sporto trenerio Merūno Griškos pradinio rengimo grupę, kurių ugdymas stabdomas ir nebus vykdomas bent jau iki vasario pabaigos. Taip pat iki vasario 20 dienos ugdymas stabdomas ir dviračių sporto trenerio Gintauto Volungevičiaus vadovaujamai pradinio rengimo grupei.

Suprantu, kad nuotoliniu būdu vykdomos treniruotės nėra efektyvus ir vaikus viliojantis būdas pažinti pasirinktą sporto šaką. Šis procesas sudėtingas ir treneriams, kurie turi gerai pagalvoti ir įdėti daug pastangų, kad vaikai nepabėgtų, būtų sudominti, bent kažkiek užimti ir galiausiai išlaikytų norą bei motyvaciją po šio laikotarpio sugrįžti į gyvas treniruotes. Tačiau privalome vykdyti Vyriausybės nurodymus ir dar kažkiek pakentėti, kol situacija šalyje pagerės.

Čia, žinoma, aktualus ir mokesčio už ugdymą klausimas. Per pastarąsias dvi mano darbo savaites apie tai su specialistais teko bendrauti nuolat. Suprantu jūsų rūpestį dėl mokesčio mokėjimo, nes akivaizdu, kad nuotolinis ugdymo procesas nei kiek neatstos normalių kontaktinių treniruočių. Tačiau ši nemaloni koronaviruso pandemija anksčiau ar vėliau baigsis, o kai sugrįšime į kontaktines treniruotes, tikiu, mokyklos treneriai įdės visas įmanomas pastangas, kad prarastas laikas būtų kompensuotas kokybišku darbu sporto salėse ar stadionuose ir visa tai vainikuotų išvykimas į varžybas. Todėl jūsų mokamas tikrai nedidelis beveik šešių eurų mokestis yra investicija į ateitį, nes visi surenkami pinigai yra tiesiogiai skiriami mūsų sportininkams, gerinant ugdymo sąlygas ir sudarant sąlygas išvykti į pagrindines metų varžybas. Tiesa, natūralu, kad vasario mėnesį mokestis nebus taikomas sportininkams, kurių ugdymas pradinio rengimo grupėse yra sustabdytas.

Faktas, kad kita kalba dėl mokesčio mokėjimo, jei net nuotoliniu būdu treniruotės nėra vykdomos. Iškart nuo pirmos darbo dienos gavau signalų apie tai. Tokius signalus pamatėme ir jūsų pavedimų paskirtyse. Pirmiausia, atsiprašau jūsų, tėveliai, dėl susidariusios tokios situacijos, bet tuo pačiu noriu pabrėžti, kad neužsimerkiame šios problemos akivaizdoje ir nuolat stebėsime, kad pagal esančias galimybes vienokia ar kitokia forma su sportininkais būtų dirbama. Jeigu jūsų vaikas yra pradinio rengimo grupėje, bet jam treniruotės nevyksta – būtinai informuokite apie tai mus el. paštu info@smgaja.lt

Kalbant apie kitus mūsų mokyklos sportininkus, tai meistriškumo tobulinimo ir didelio meistriškumo grupių treniruotės pagrinde vyks įprastu kontaktiniu būdu, tačiau treneriams palikta galimybė treniruotes vykdyti ir mišriuoju būdu, jeigu to prireiktų, siekiant užtikrinti sportininkų sveikatą ir saugumą.

Kiek sudėtingesnė situacija su meistriškumo ugdymo grupėmis, kuriose galimybės sportuoti kontaktiniu būdu yra skirtingos pagal atskiras sporto šakas. Taip yra, nes skirtingose sporto šakose skirtingo amžiaus asmenys pripažįstami kaip aukšto meistriškumo sportininkai, atsižvelgiant į tos sporto šakos specifiką ir tam tikru laiku pasiekiamą aukšto meistriškumo lygį. Todėl kai kuriose sporto šakose visos meistriškumo ugdymo grupės dirbs nuotoliniu arba kontaktiniu būdu, bet kai kur bus taip, kad toje pačioje sporto šakoje vienos meistriškumo ugdymo grupės dirbs vienaip, o kitos kitaip, tačiau visais atvejais – griežtai laikantis karantino reikalavimų ir federacijų išaiškinimo.

Vertinant galimybes maksimaliai užtikrinti sportininkų saugumą ir sveikatą, kai kuriose sporto šakose priimtas sprendimas treniruotes vykdyti mišriuoju būdu – vienomis dienomis su grupe sportuoti kontaktiniu būdu, kitomis dienomis susitikti nuotoliniu būdu. Vėlgi visa tai tik tam, kad būtų galima maksimaliai užtikrinti sportininkų sveikatą ir saugumą.

Kaip konkrečiai sportuos skirtingų sporto šakų skirtingos meistriškumo ugdymo grupės, galite rasti šio teksto apačioje esančiuose prieduose. Tuose prieduose pagal savo sporto šaką rasite ir visų kitų – pradinio rengimo, meistriškumo tobulinimo ir didelio meistriškumo – grupių treniruočių laikus. Tai yra laikini vasario mėnesio tvarkaraščiai, sudaryti atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, šalyje įvestą karantino režimą, aukšto meistriškumo sporto vykdymo būtinąsias sąlygas ir siekį užtikrinti sportininkų sveikatą bei saugumą.

Visi vasario mėnesį sportuosiantys arba pradėsiantys sportuoti mokyklos sportininkai ruošis savo federacijų organizuojamoms aukšto meistriškumo sporto varžyboms. Tačiau žinau, kad yra tėvų, kurie galbūt nebus linkę dar išleisti savo atžalų į fizines treniruotes, todėl akivaizdu, kad nors ir sudaromos tam tikrų grupių sportininkams galimybės pradėti darbus įprastu kontaktiniu būdu, galutinį sprendimą priimate jūs, tėvai. Analogiška situacija ir su nuotoliniu sportiniu ugdymu: šiai dienai vaikai prie kompiuterio ekrano vien mokydamiesi praleidžia išties daugybę laiko, todėl jeigu baiminatės dėl savo vaikų sveikatos – tai irgi bus suprantama ir logiška. Tiesiog bendraukite su treneriais ir aptarkite šiuos klausimus bei priimkite jums teisingiausiai atrodančius sprendimus.

Pabaigai noriu atkreipti dėmesį į tai, kad žiūrėdami į šio teksto apačioje prikabintus visų sporto šakų treniruočių tvarkaraščius nepamirštumėte, kad tai nėra „grynas“ treniruotės laikas: į kontaktinės treniruotės valandas įeina trenerio tinkamas ir sportininkų saugumą užtikrinantis pasiruošimas treniruotei, pačios treniruotės pravedimas, ne mažesnis kaip 15 minučių laiko patalpų pravėdinimas ir sporto įrangos sutvarkymas, jeigu treniruotė vykdoma įprastu kontaktiniu būdu, o nuotoliniu būdu vykdomose treniruotėse bus privalu ne rečiau kaip kas 45 minutes daryti 15 minučių pertraukas.

Jeigu žiūrėdami į tvarkaraštį nežinote, kurioje konkrečiai grupėje ugdomasis jūsų vaikas, visada galite susisiekti su savo treneriu arba parašyti laiškelį su paklausimu sporto šakas kuruojantiems specialistams ir jie pateiks jums visą reikiamą informaciją:

Taip pat prašau jūsų supratingumo dėl tam tikrų svarbių taisyklių kontaktinėse treniruotėse: siekiant užtikrinti sportininkų bei trenerių sveikatą ir saugumą, į treniruotės patalpas nebus įleidžiami pašaliniai asmenys, tame tarpe – ir sportininkų tėveliai. Tuo pačiu raginu priminti savo vaikams, kad sportininkams, kai nesportuoja, privalu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo bei tinkamos rankų higienos, o į treniruotes atvykti tik jei nepasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Būkite ir likite sveiki –
Su šilčiausiais linkėjimais
Direktorius Žilvinas Galimovas

Badmintonas

Beisbolas

Boksas

Dviračių sportas

Fechtavimas

Graikų-romėnų imtynės

Dziudo

Laisvosios imtynės

Orientavimosi sportas

Rankinis

Regbis

Šachmatai

Šaudymas iš lanko

Šaudymo sportas

Stalo tenisas

Tekvondo

Žolės riedulys

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Asmens duomenų apsauga
Sutinku     × Uždaryti

Skip to content